Meble do kuchni na wymiar – dlaczego warto?

W obecnych czasach przemysł meblowy, podobnie jak inne branże, nastawiony jest na produkcję seryjną. Usługi i rzemiosło to tylko niewielki ułamek rynku, a rzeczy wykonane na indywidualne zamówienie są czymś wręcz nadzwyczajnym.

Inaczej jest jednak w przypadku mebli kuchennych, które zazwyczaj zamawiane są na miarę. Dlaczego?

Jednym z głównych tego powodów jest chęć maksymalnego wykorzystania przestrzeni. W pomieszczeniach małych, o niestandardowych wymiarach, musimy korzystać z opcji mebli na wymiar, aby zrealizować takie założenie. Zabudowa od ściany do ściany z pewnością podnosi również wartość estetyczną takiego projektu.

Wykonanie mebli kuchennych na wymiar wymaga znacznie większego zaangażowania i przygotowania indywidualnego projektu, ale w zamian mamy wpływ na każdy detal. Projektem takim rządzi ergonomia i funkcjonalność. Co więcej, jednocześnie możemy uwzględnić indywidualne zwyczaje mieszkańców.

W ofercie naszej firmy nie funkcjonuje pojęcie mebli standardowych – wszystkie realizacje wykonywane są na zamówienie. Nie proponujemy mebli gotowych, aby nie ograniczać wizji projektowych czy też naszych możliwości zrealizowania nietypowych zleceń.

Oprócz dostosowania mebli pod względem wymiarów nasi klienci mogą decydować o wyborze gatunku drewna, rodzaju wykończenia powierzchni, a także stylu, w jakim realizacja zostanie wykonana. Klienci mogą również być obecni przy niektórych etapach produkcji, czego przykładem jest osobisty wybór desek, które zostaną najbardziej wyeksponowane. Daje to ogromną satysfakcję naszym klientom, a także możliwość wpływu na indywidualne cechy tworzonych mebli.

Meble kuchenne na wymiar z pewnością, jak wszystko „szyte na miarę”, niosą ze sobą wygodę, dodają elegancji, a także czynią przedmiot wyjątkowym. Czy warto? Bez wątpienia tak.