Modna kuchnia – jakie trendy będą królować w 2018 roku?

Planując aranżację nowej kuchni, warto wiedzieć, jakie trendy będą obowiązywać w nadchodzącym sezonie. Wszystko wskazuje na to, że w 2018 roku będą królować barwy ziemi oraz minimalizm.

Z pewnością nadal będą modne kuchnie w jasnych barwach, stylizowane, a także o prostych nowoczesnych formach. Te ostatnie nowoczesne projekty kuchenne coraz śmielej będą łączone z detalami naturalnymi. Poniżej dzielimy się z Państwem naszą prognozą na top 3 w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu pomożemy w dylemacie - co wybrać?

NR 1 - Kuchnie minimalistyczne
Minimalistyczna kuchnia typu Loft to aranżacja utrzymana w klimacie industrialnym ujawniająca nietuzinkowość gustu właściciela. Wpisuje się w styl zrodzony w surowych pofabrycznych wnętrzach o dużej kubaturze. Za częste tło tego typu meble kuchenne mają surowe cegły i beton. Nierzadko swą przestrzeń dzielą z celowo pozostawionym wyposażeniem technicznym byłych fabryk. Stare drewniane stropy czy podłogi to dodatkowy bonus dla adaptujących takie pomieszczenia do celów mieszkalnych. Styl ten w ostatnich latach z dużą dynamiką zaznacza swoją obecność w klasycznych mieszkaniach. Stosując industrialne lampy, kafle na ścianach łączone z betonem i cegłą, z łatwością uzyskujemy pożądany efekt.

W tak stworzonej przestrzeni nie każde meble kuchenne będą współgrały z otoczeniem. Warto zwrócić uwagę na naszą propozycję kuchni Loft. Prosta, masywna bryła wyspy z szarego kamienia połączona z drewnem dębowym jest bardzo charakterystycznym przykładem nadchodzącego trendu. Biała ściana szafek z zabudowanym sprzętem pełni funkcję także pojemnej i dobrze zorganizowanej spiżarni. Stół z autentycznie starej stali oraz kanapa szyta na miarę w zaskakującym kolorze pełnią swoje użytkowe funkcje, a także wizualnie przyczyniają się do tworzenia klimatu pomieszczeń kuchennych w stylu loftowym.

NR 2 - Angielska klasyka
Numerem drugim na naszej liście są meble kuchenne z rodowodem klasyki angielskiej.

W tym kanonie designu znajdują swe miejsce nasze dwie propozycje - Toskania wzorowana na przykładach z epoki kolonialnej i międzywojennej, a także Sydney, czyli ekskluzywne zestawienie klasyki ze stylem modernistycznym. Linia tych mebli, tworzona z dużą dbałością o zachowanie wzorców, które są jej inspiracją, z powodzeniem zaspokaja oczekiwania koneserów tego stylu.

Standardem naszej oferty są meble kuchenne wykonywane na miarę, ponieważ specyfiką kuchni angielskich jest wręcz konieczność zachowania rozsądnych proporcji. Wiele odcieni bieli na stałe przypisanych temu gatunkowi coraz częściej zastępowanych jest szarością, a nawet grafitem. Meble kuchenne wykonane w całości z drewna są naszym znakiem rozpoznawczym, a zarazem ogromną rzadkością na współczesnym rynku. Zaglądając do ich wnętrza, widzimy i czujemy po prostu drewno, materiał przyjazny naszemu zdrowiu, niezastąpiony przez jakiekolwiek tworzywa drewnopodobne.

NR 3 - Kuchnie środka
Trafnie określane "kuchniami środka". Z naszych obserwacji wynika, że w pierwszych momentach klienci zwracają uwagę na kuchnie hi-tech lub też zachwycają się propozycją w stylu rustykalnym. Te skrajne przykłady budzą największe zainteresowanie do momentu zestawienia z miejscem, w którym mają stanąć. Wówczas kuchnia w stylu sterylnego laboratorium nie wchodzi w grę, kuchnia wiejska naturalna w domku w klimatem niekoniecznie sprawdzi się w mieszkaniu w bloku. Po takich refleksjach najczęściej wybór pada na bezpieczną kuchnię środka.

Styl wykorzystuje głównie drewno, które pomimo połączenia ze stalą i szkłem zachowuje ciepło, w którym czujemy się bezpiecznie. Nasza propozycja, jaką jest kuchnia German, to kompromis między kuchnią wiejską a ultranowoczesną; śmiało możemy ją nazwać ponadczasową. Pomimo zmieniających się trendów jej popularność nie spada. Z pewnością również w przyszłym, 2018 roku, zagości w wielu domach.